Letní aktivity

Letní aktivity

V areálu Alfa Resort

Foot Golf

Footgolf je „mladá“ hra, která vznikla spojením fotbalu a golfu.Hra pochází z Holandska jejím zakladatelem je WillemKorsten, který jako první připomněl, jak po trénincích v TottenhamuHotspur se někteří hráči snažili dostat míč z hřiště do šatny na co nejmenší počet kopů.

Hraje se na golfových hřištích fotbalovým míčem na praporek do jamky, která se liší od té golfové pouze svou velikostí (50-53 cm)..

Cílem této hry je dostat fotbalový míč velikosti 4 nebo 5 do footgolfové jamky na co nejméně kopů

Po dohrání každé jamky zapisují hráči své výsledky do scorekarty a po ukončení kola se výsledky sčítají.

Hra nevyžaduje žádné zvláštní nároky na výbavu, stačí dobrá sportovní obuv.

Lukostřelba

Zastřílejte si z našich dvou profesionálních luků. K dispozici dostanete terče, chrániče na ruce a šípy. 

Tenisový kurt

Zahrajte si tenis na našm antukovém hřišti. Rakety a míče jsou lze zapůjčit na recepci.

Další hřiště

Na dalším z našich antukových hřišť si můžete zahrát volejbal, nohejbal nebo badminton. Veškereé vybavení si můžete zapůjčit na recepci.

Dětské hřiště a minifotbal

Pro nejmenší je připraveno dětské hřiště s pískovištěm. Dále jsou k dispozici malé fotbalové brány na zatravněném zpevněném povrchu.

Petanque

Klasika, která nikdy neomrzí - zvláště se sklednkou něčeho dobrého.

 


Lanový park a adventure aktivity

Lanový park v Deštném nabízí široké sportovní vyžití pro děti i dospělé na čerstvém vzduchu a v krásné přírodě.

Pro dospělé (od 140 cm výšky) jsou zde tři okruhy, které mají různé stupně obtížnosti – rekreační, střední a náročný.

Okruh pro děti (od 90 cm výšky) má 14 překážek. Lezci, děti i dospělí, jsou upevněni v celotělovém úvazku, jsou jištěni na dvou karabinách a mají helmu.

V lanovém parku je dále pro děti připravena skákací trampolína a pískoviště se skluzavkou. 

 

Terénní horské koloběžky

Jedná se o adrenalinový sjezd v terénu na speciálně upravených koloběžkách z hřebenů Orlických hor po cyklostezkách, samozřejmě s průvodcem, což trvá zhruba 1 h. V ceně je zahrnuta doprava minibusem na hřeben, helma a v případě nepřízně počasí i pláštěnka. Možný je i sjezd na sjezdovce u chaty Start.

Kolečkové terénní brusle Nordic

Jízda na terénních kolečkových bruslích připomíná jízdu na běžkách. V adventure půjčovně si můžete půjčit terénní kolečkové brusle Powerslide Nordic nebo jen samotné podvozky a použít tak vlastní běžkařskou botu, toto je letní verzí běžeckých lyží. Na obou bruslích jsou brzdy. V ceně vám budou zapůjčeny nejen terénní kolečkové brusle Nordic, ale i chrániče, helma, hůlky a rukavice.

Terénní horské tříkolky

Jedná se o velmi stabilní tříkolku podobnou buggynám. Je zkonstruována pro bezpečnou jízdu z kopce po sjezdovce, řízena je řidítky, brždění je zajištěno kotoučovými brzdami, na vršek kopce se dostanete lyžařským vlekem.

Lezení na umělé stěně

V areálu horské chaty Start je 7 m vysoká umělá lezecká stěna, na které se zájemci mohou naučit lézt, a to hned několika cestami dle obtížnosti, rovněž se také mohou zdokonalit v lezení – a to za doprovodu instruktora, kde dostanou i odborný výklad. Lezení je vhodné i pro děti od výšky 90 cm.

ceník ZDE