Zima

Zima

Ski centrum Deštné

Hory, lesy, zasněžené a upravené pláně…………To je Deštné, největší lyžařské středisko v Orlických horách. Odstupňovanou náročností sjezdovek uspokojí lyžaře všech typů. Nabízí komplexní služby, bezplatné parkoviště přímo u sjezdovek, snowpark, večerní lyžování, horské hospůdky, příjemné ubytování a především poloviční ceny ve srovnání s lyžařskými středisky v Krkonoších.

K dispozici je celkem 7 vleků a jedna sedačková lanovka o přepravní kapacitě 5 300 osob za hodinu, 6 sjezdovek s celkovou délkou 4 kilometry a snowpark. Skiareál Deštné patří od samého začátku k nejlépe vybaveným zimním střediskům v Orlických horách. Součástí  areálu je lyžařská škola s dvěma vleky, ski servis a půjčovna lyží. Především pro své vybavení a upravené tratě se stalo Skicentrum v Deštném vyhledávané také rodinami s dětmi.

Parkování s kapacitou 600 osobních automobilů je zdarma. Večerní lyžování se provozuje pravidelně na více než jeden kilometr dlouhé osvětlené sjezdovce. Pro příznivce adrenalinu je v areálu Gravity park – snowpark. Areál je vzdálen necelé dva kilometry od Alfa Resortu a v zimě vás zadarmo odveze místní skibus od dveří hotelu až pod sjezdovky.


Lyžování v Zielenci

Zajímavou aktualitou roku 2014 je nový lyžařský vlek, vzdálený 5 kilometrů od našeho Alfa Resortu, který Vás zdarma dopraví k horním stanicím lanovek a vleků polského Zielence.  

Rozlehlé a moderní lyžařské středisko Zielenec, které najdete v polském regionu Dolní Slezsko, doslova co by kamenem dohodil od česko-polských hranic, láká zejména rodiny s dětmi a rekreační lyžaře. Ne nadarmo je ideálním místem pro výuku lyžování.

Více než 20 kilometrů sjezdových tratí ve středisku obsluhují tři sedačkové lanovky a 27 lyžařských vleků. Víc než pět kilometrů sjezdovek je otevřeno i pro večerní lyžování. Převážně modré, krátké a široké sjezdovky jsou umístěny po obou stranách střediska. Propojení obou částí střediska je ovšem zajištěno bez nutnosti vyzouvat lyže, a to díky dvěma lávkám. 

Středisko leží v nadmořské výšce cca 950 m. n. m. Díky jeho poloze na severních svazích a vysokým sněhovým srážkám zde leží sníh téměř 150 dní v roce.

Takové je dynamicky se rozvíjející středisko Zielenec, které konkuruje jen pět kilometrům vzdálenému skicentru v Deštném.


Běžecké lyžování

Klid, pohoda, nádherná příroda a 250 kilometrů perfektně upravovaných stop pro klasické lyžaře i pro ty, co raději na sněhu bruslí. To je skutečný, nefalšovaný a navíc zatím neobjevený ráj všech běžkařů – Orlické hory a Podorlicko. Nástup na běžecké trasy 200 m od resortu

Novinkou pro tuto zimu v hotelu - dětské saně za běžky Fjellpulken k zapůjčení.